Z coraz większymi małymi i domowymi firmami, które uzyskują dużą szybkość, pełne połączenia z Internetem, takie jak modem kablowy i DSL, istnieje zwiększona potrzeba oprogramowania zaporowego i / lub sprzętu.

Zapora może być wiele rzeczy, ale najważniejszą sprawą, którą musisz wiedzieć, jest to, że bez zagrożenia ktoś włamywał się do komputera. Z osobami pozostającymi w kontakcie z Internetem w pełnym wymiarze godzin z modemami kablowymi lub linią DSL, masz większe ryzyko, że ktoś ma dostęp do komputera z odległej lokalizacji.

Zasadniczo zapora ogranicza dostęp do Twojego komputera z Internetu. To nie ma nic wspólnego z Twoją witryną. To Twoja firma ma obowiązek chronić witrynę (co jest innym powodem, aby upewnić się, że firma ma renomowaną firmę hostingową). Mówimy o tym, że ktoś z dostępem do komputera, który siedzi teraz na biurku.

Byłem zaskoczony liczbą wpisów, które dostałem po pierwszym zainstalowaniu zapory. Każdy alert oznaczał, że ktoś lub jakiś automat robota próbuje uzyskać dostęp do mojego komputera. To prawda, jeśli jesteś małym przedsiębiorstwem, który dopiero zaczyna operacje handlu elektronicznego, nie jesteś prestiżowym celem ataku. Ale może być dobrym celem dla 8-tej klasy, który chce zobaczyć, czy mogą dostać się do komputera.

Zacznij od natychmiastowego pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania zapory: możesz odwiedzić wiele opcji i więcej artykułów technicznych dotyczących zapór.

Dostałam darmową zaporę. Zapewnia dobry poziom początkujący ochrony. Ma popularny firewall za około 40 USD. Tak też ma się nazywać Black Ice Defender.

W miarę rozwoju firmy, prawdopodobnie chcesz ukończyć bardziej zaawansowane rozwiązania sprzętowe i sprzętowe. Po prostu wiem, że MUSISZ zrobić coś i musisz to zrobić TERAZ!