Jakie są prognozy dotyczące internetu przyszłości?

internet

 

Od jakiegoś czasu futuryści wyobrażali sobie „Internet rzeczy„, gdzie wszystko od pojazdów do urządzeń jest częścią jednej dużej sieci. Dwie dekady temu wyglądało to na fantastyczną ideę. Dziś wygląda to nieuniknione. Wszystkie utwory są na swoim miejscu, a niektóre z nich są już połączone. Oto spekulacje naukowców jak internet będzie wyglądać w roku 2025.

Internet rzeczy będzie pełen rzeczy

Do roku 2025 ludzie będą mieli wszczepione czujniki do swoich ciał. Tamy i mosty przesyłają inżynierów dane dotyczące utrzymania. Papierowe dozowniki ręczników będą pracować w pogotowiu, gdy potrzebują uzupełnienia. Lodówki automatycznie kupują mleko, gdy karton jest pusty.

Najlepsze: mniej odpadów. Efektem tego będzie redukcja odpadów wszędzie: w przepływach fizycznych i logistyce, w ruchu ludzi i towarów, w logicznych przepływach i logistyce, w przepływie pomysłów i informacji. Odejdziemy też od interakcji z Internetem, aby nasze urządzenia (oczywiście noszone) współdziałały z nami. Większość naszych urządzeń będzie komunikować się w naszym imieniu – będą interakcjonować ze światem fizycznym i wirtualnym więcej niż z nami.

internet

Zapomnij o prywatności

Poziom profili i ukierunkowanie wzrośnie i zwiększy walkę społeczną, gospodarczą i polityczną. Jak to naprawdę nie jest? Dzięki nadzorowi wszędzie i ilościowo, trudno będzie uciec od elektronicznego oka, czy to NSA czy firma. „Będzie mała klasa” obserwatorów „i znacznie większa klasa eksperymentalnych osób. Pozytywne rzeczy będą złagodzone dzięki rosnącym uzależnieniem od outsourcingu technologii, które podejmują decyzje, które nie są oparte na ludzkich obawach, a na algorytmach.

Wszystko to prawdopodobnie zwiększy chęć na sposoby „wycofywania się z sieci”. Tutaj znajdziesz popularne kasyno online, ale w przyszłości nawet strony internetowe stworzone dla przyjemności staną się narzędziem dla kontroli.

Strony takie wymagają twoich danych osobowych i czym wiecej twoich danych osobowych jest online, tym łatwiej jest nas śledzić.

Połączenie mózgów z siecią jeszcze się nie pojawiinternet

Jakiś czas w przyszłości pominiemy trackpady i klawiatury i podłączamy nasze mózgi bezpośrednio do sieci. Może jednak nie w 2025 roku. Oczekuje się, że połączymy się z Internetem i przekażemy informacje ludziom poprzez ruchy ciała i drgając powieki. Interfejsy do szkła i

zegarków to początek tej kombinacji udarów, przyspieszenia, głosu, a nawet potrząsania i dotykając urządzenia między urządzeniami.

Sieć może nie być tak bez zarzutu, jak myślimy

Jeśli reklamy niektórych marek dużych technologii dają jeden pomysł, to jest ten, że internet rzeczy zawsze działa idealnie. W prawdziwym życiu sprawy się nie zgadzają. Dzięki tak dużej sieci obejmującej tak wiele urządzeń i obiektów istnieje wiele złożonych problemów, a także wiele sposobów na błędy i nieprawidłowości. Będziemy żyli w świecie, gdzie wiele rzeczy nie zadziała, a nikt nie będzie w stanie ich naprawić. Nasze sukcesy w integracji wielu rzeczy z powodzeniem mogą prowadzić do przesądów i przeklętości.

internetNie wszyscy zostaną włączeni

Niektórzy ludzie będą bardzo dobrze połączeni. Ale, jak w dzisiejszych czasach inni nie. Niepowiązane, a ci, którzy po prostu nie chcą być połączeni, mogą być pozbawieni wolności. Ludzie pozostawione przez nas będą coraz bardziej niewidoczne i coraz częściej postrzegane jako mniej niż pełne ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *